وزیر بهداشت: چرخه معاینه سلامت دهان و دندان کودکان دبستانی امسال کامل می شود

کد خبر: 81592273 (4631072) | تاریخ خبر: 12/02/1394
اراک - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: گام مهم اجرایی برنامه نظام تحول سلامت در سال جاری ارتقای خدمات دندانپزشکی است و در این راستا چرخه معاینه های سلامت دهان و دندان کودکان دبستانی کشور تا پایان سال کامل می شود.

دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی جمعه شب در جمع خبرنگاران در شهرستان تفرش افزود: بر اساس اقدامات راهبردی و زیرشاخه های تعیین شده در گام دندانپزشکی برنامه تحول نظام سلامت، تمامی افراد زیر 14 سال کشور زیر پوشش خدمات دندانپزشکی قرار می گیرند.

وی توضیح داد: پایه اول دبستان بایستی در قالب بسته خدمتی دندانپزشکی قبل از تعطیلی مدارس زنجیره معاینه و هدایت درمانی دانش آموزان مشکل ساز را فراهم و تکمیل کند و تا پایان سال نیز سایر پایه های تحصیلی در مقطع دبستان در حوزه خدمات فلوراید تراپی، معاینه و سایر خدمات پیشگیرنده از پوسیدگی تحت مراقبت و درمان قرار می گیرند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشگی خاطرنشان کرد: میانگین ابتلا به پوسیدگی دهان و دندان در ایران چه در سنین بزرگسالی و چه کودکی بالا است و باید در یک برنامه پنج ساله این آسیب سلامت به نصف تقلیل یابد.

وی ،تقویت زیرساخت های فضای درمانی در حوزه دندانپزشکی و گسترش درمانگاه ها و بیمارستان های تخصصی در این حوزه را از دیگر برنامه های امسال وزارتخانه عنوان کرد.

دکتر قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ارایه خدمات به بیماران خاص و حمایت های ضمنی از این قشر همچون سال گذشته ادامه می یابد اما با توجه به شرایط اعتباری امسال وزارتخانه ممکن است در این حوزه خدمات و حمایت بیشتری نباشد.


شاخه مطلب  


اخبار سایت | ارسال نظر: 0 |  نسخه مناسب برای چاپ